Українське ретро

355

3 червня у Київському національному академічному театрі оперети відбудеться заключна імпреза Першого міжнародного фестивалю української ретро-музики імені Богдана Весоловського – гала-концерт гостей та лауреатів фестивалю, який розпочався і проходив із 30 травня у Львові та Стрию.

30 травня виповнилося 100 років з дня народження легендарного Бонді  – Богдана Остаповича Весоловського (1915, Відень – 1971, Монреаль), якого небезпідставно називають «батьком української естрадної музики». Юнацькі роки його пройшли у міжвоєнному Львові, де він розпочав успішну кар’єру музиканта й автора популярних пісень  у складі першого в Галичині джаз-квартету Леоніда Яблонського (Ябцьо), поруч із Анатолієм Кос-Анатольським (теж учасником гурту Яблонського), Ярославом Барничем, Орестом Курочкою, Євгеном Козаком. А за життя він створив понад 130 пісень і записав близько 30 грамплатівок популярної музики. Bohdan_Vesolovsky

Танго-пісні, фокстроти, легкі вальси із вишуканими ліричними, а нерідко і патріотичними текстами – це все епоха «українського чи львівського ретро», призабута (як буржуазна музика) у радянські часи і відроджувана нині. Перший диск із піснями Богдана Весоловського випустив 1998 року співак Остап Зорич. Іще два диски на основі знайдених у Торонто музичних матеріалів записав Олег Скрипка – «Серце у мене вразливе…» (2009) та «Жоржина» (2011). Нинішній фестиваль має стати наступним кроком на цьому шляху.

У рамках фестивалю відбулися концерт «Стрийське танго», прем’єрний показ документального фільму «Бонді або повернення Богдана Весоловського» (автор сценарію – Ігор Осташ, режисер – Станіслав Литвинов), майстер-клас танго, конкурс суконь у стилі 1930-х років, благодійні акції – бал БОНДІв та аукціон (зібрані кошти спрямовано на лікування поранених воїнів АТО). Центральна акція фестивалю – пісенний конкурс молодих виконавців, котрі мали представити хіти українського ретро. В ньому узяли участь 34 виконавці (солісти і гурти) зі Львова, Дрогобича, Івано-Франківська, Кам’янця-Подільського, Кривого Рогу, Полтави, а також із Канади.

Київський гала-концерт «Ти танго заспівай мені…» в Опереті майже такий само за складом учасників, як і концерт у Львівській Опері, що відбувся 1 червня: Джамала, ILLARIA, Kyiv Tango Project, Василь Бокоч, Орест Цимбала, Tenors BEL’CANTO, Ігор Осташ, Стефанія Романюк (Канада). Однак, організатори обіцяють новинки і сюрпризи у програмі, що стануть гідним фіналом фестивалю.