crescendo-2024

Міжнародний освітньо-мистецький проєкт «Crescendo Art Forum-2024» (весняно-літній сезон) розпочав підготовчу роботу до центральних заходів, що відбудуться на початку червня. Цьогорічна ідея форуму вже знайшла своє втілення в оновленій самими учасниками заходу афіші. На ній земна куля й Україна спільно музикують на тлі крил метелика, котрі символізують трансформацію суспільної свідомості у напрямку свободи вислову і творчості.

Зорієнтований від початку створення і на учнівську, і на викладацьку аудиторію початкової мистецької освіти, «Crescendo Art Forum-2024» вже традиційно охоплює два масштабні заходи: ІV Міжнародну учнівську конференцію «ARS LONGA» і ІІІ Міжнародний семінар-практикум «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід».

Учнівська конференція – демократичний безкоштовний соціально-освітній захід, участь у якому беруть винятково учні, в тому числі учні з особливими освітніми потребами. ІV Міжнародна учнівська конференція «ARS LONGA» запланована на 6–8 червня. Для безпосередніх учасників форуму передбачені різноманітні форми участі: спікер, модератор дискусійних панелей та діалогів із хедлайнерами конференції, ілюстратор, слухач, контент-менеджер. Усі перелічені амплуа, за винятком модераторів тематичних засідань, обирають для себе самі діти. А ось ведучими засідань можуть бути лише ті учасники, котрі отримали «Сертифікат модератора» за результатами V Міжнародної учнівської конференції «Мистецтво без меж: шлях до науки», що пройшла в рамках Міжнародного фестивалю «Київ Музик Фест-2023».

Захід триватиме одночасно в онлайн (на платформі zoom) і офлайн режимах. Вже традиційно, організатори форуму обрали для очного проведення учнівської конференції цікаву культурно-мистецьку локацію. Цього разу учасників конференції гостинно прийматиме Центральний державний архів-музей літератури і мистецтв України, що розміщується в історичній будівлі бурси ХVІІІ століття на території Національного заповідника «Софія Київська».

Конференція пройде у форматі дискусійних панелей, які працюватимуть за тематичними напрямами. Серед останніх згадаємо звичні для конференції сфери: «Music made in Ukraine», «Класичне мистецтво», «Сучасний мистецький простір», «Музичні інструменти, колективи (ансамблі, оркестри, хори), співацькі голоси», «Музика та суміжні види мистецтв», «Фольклор», «Світова художня культура», «Складники елементів мови різних видів мистецтва», «Проєкти та промоції у сфері мистецтв», «Світове мистецьке краєзнавство», «Знаменні дати і події в культурно-мистецькому житті України і світу», «Мистецтво і війна», «Арттерапія та рефлексія».

Однак поруч із добре знаними змістовно-тематичними напрямами у нинішній конференції є новий. Він має назву «Мистецькі конкурси, фестивалі, виставки (персональні / колективні) сольні концерти: саморефлексія учасника» і орієнтований на тих учасників учнівського форуму, котрі мають творчо-виконавський досвід самореалізації.

До участі в «ARS LONGA» організатори планують запросити відомих українських митців сучасності: диригентку Наталію Стець, мультикультурну та громадську діячку, науковицю і волонтерку Анжеліку Рудницьку, оперного режисера-постановника, поета, фронтмена гурту «AVIATOR» Дмитра Тодорюка і… ще одного знаного виконавця, ім’я якого наразі не розголошують. Як завжди модерувати творчі зустрічі із хедлайнерами будуть діти.

У рамках конференції також пройдуть суміжні культурно-мистецькі та методичні заходи. Серед них – виставка художніх робіт учнів мистецьких шкіл, пленер у парку Пуща-Водиця, воркшоп у «Музеї просто неба у Пирогові», екскурсія меморіальними кімнатами діячів української культури у Центральному державному архіві-музеї культури і мистецтв, круглий стіл за участю спікерів, модераторів, експертів (викладачів закладів освіти сфери культури різних країн) та викладачів-консультантів.

Друга частина проєкту, призначена для педагогічної спільноти, також характеризується багатоскладовістю. Основний її захід – ІІІ Міжнародний семінар-практикум «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід» пройде 11–12 червня. Його мета – обмін досвідом із питань організації і функціонування початкової мистецької освіти у різних країнах світу.

Але окрім семінару організатори проєкту планують низку онлайн-акцій, спрямованих на підвищення компетентностей викладачів у сфері підготовки учнів до конференції, поліпшення їх комунікаційних навичок тощо.

Строки реєстрацій:
назви тем подаються до 15 квітня (включно);
електронна заявки на участь у конференції у якості спікера – до 5 травня (включно);
електронна заявка для реєстрації учнів-слухачів буде відкрита з 25 травня;
електронна заявка для реєстрації учнів контент-менеджерів, приймається до 1 травня (включно);
електронні заявки на участь у ІІІ Міжнародному семінарі-практикумі «Початкова мистецька освіта сьогодення: світовий досвід» приймаються до 5 травня (включно).

Із програмою CRESCENDO ART FORUM – 2024 (весняно-літній сезон) можна буде ознайомитися з 24 травня на сайтах та сторінках у соціальних мережах засновників та організаторів проєкту.

Отож – запрошуємо!

Довідка

Авторка та кураторка проєкту Олена Садівнича, завідувачка теоретичного відділу Дитячої музичної школи № 39 м. Києва, викладачка-методистка.

Засновники та організатори: Державний науково-методичний центр змісту культурно-мистецької освіти, Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів, відділ культури Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, Дитяча музична школа № 39 Оболонського району м. Києва.

Партнери: Council of Europe Project «Continued support to promoting social human rights in Ukraine»; Тhe International Grieg Society; Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва (Київська опера); Національний будинок органної та камерної музики; Київський національний академічний театр оперети; Меморіальний музей-квартира В.С. Косенка; Асоціація резидентів культури; Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України; Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогово); інтернет-журнал «Музика»; The Claquers; МУЗВАР.

Підготувала Валентина Кулик