rekonstrukzija_cr1

26 грудня у Колонному залі імені М.Лисенка Національної філармонії України пройде концерт із програмою, яка вже відзвучала у цьому ж місці рівно півстоліття тому

Тоді ця акція стала справжнім викликом системі, маніфестом молодих композиторів, націлених на розвиток української музики в руслі авангардних європейських тенденцій. Програма акумулювала їхні естетичні орієнтири у представлених творах на той час одіозних Дебюссі, Шенберґа, Стравінського та безпосереднього учителя – Бориса Лятошинського. Прикметно, що був обраний один із камерних опусів саме «раннього» Лятошинського – Струнний квартет №3 (сюїта). Також було презентовано знакові твори київських аванґардистів Валентина Сильвестрова та Леоніда Грабовського – «Тріаду» для фортепіано і Тріо для скрипки, фортепіано і контрабаса.

За задумом організаторів, ця імпреза повинна була розпочати постійний цикл концертів із творами європейських та українських сучасних композиторів. Однак їх планам не судилося реалізуватися. І зараз, 50 років потому, ці твори знову зазвучать у київській філармонії. Учасниками концерту-реконструкції стануть піаніст Євген Громов (він є автором ідеї), Sed Contra Ensemble, Nota Bene Chamber Group, а також Дмитро Медоліз (флейта), Наталя Оніщук (альт), Ярослава Некляєва (арфа).

Отже – програма ювілейної (50) реконструкції концерту 26 грудня 1966 року:

Клод Дебюссі – Соната для флейти, альта і арфи, L. 137 (1915)

Виконавці – Дмитро Медоліз (флейта), Наталя Оніщук (альт), Ярослава Некляєва (арфа)

Арнольд Шенберґ – Три п’єси для фортепіано, тв. 11 (1909, ред. 1924)

Євген Громов (фортепіано)

Ігор Стравінський – Piano-Rag-Music (1919)

Євген Громов (фортепіано)

Леонід Грабовський – Тріо для скрипки, фортепіано та контрабаса (1964, ред. 1975)

Виконавці – Sed Contra Ensemble: Андрій Павлов (скрипка), Віталій Кияниця (фортепіано), Назар Стець (контрабас).

Валентин Сильвестров – Тріада (1962/1966, ред. 1999)

Євген Громов (фортепіано)

Борис Лятошинський – Струнний квартет №3 (Сюїта), тв.21 (1928/1966)

Виконавці – Nota Bene Chamber Group: Андрій Павлов (перша скрипка), Ігор Завгородній (друга скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель)

Початок – 19:00

Вхід вільний

На головному фото – Леонід Грабовський та Валентин Сильвестров