operetta-birmingem.obr

Національна оперета України підготувала прем’єру, яка здивує не лише українського театрального глядача. Масштабний проєкт «Автентична британська музика. Бірмінгем–Київ» передбачає концерт британської музики на головній сцені театру, відеофільм-концерт за участю соліста Бірмінгемської опери, професора вокального мистецтва Королівської музичної академії Великої Британії Марка Вайльда, майстеркласи з англійської вокальної мови, запуск двомовної, українсько-англійської веб-платформи

Уперше, завдяки проєкту, українські шанувальники музики, учні, студенти, педагоги отримають можливість використовувати для артистичного виконання унікальний спеціально розроблений нотний матеріал, познайомляться з Бірмінгемською оперою, відомою у світі інноваційними підходами до мистецтва. Автентичну британську музику на сцені Національної оперети України презентуватимуть артисти театру і волонтери – хор хлопчиків і юнаків КДМЛ імені Миколи Лисенка. До проєкту долучаться молоді люди з інвалідністю, для яких передбачена спеціальна комунікаційна програма.

Для команди проєкту важливо, аби людина могла «переживати оперу в собі», – так говорив Грем Вік, провідний режисер, фундатор і художній керівник Бірмінгемської опери, чиє бачення сучасного театру покладене в основу нашої українсько-британської колаборації. Саме це твердження об’єднало нашу міжнародну команду, яка вирішила присвятити проєкт пам’яті Грема Віка.

Ключова подія заходу – концерт «Автентична британська музика. Бірмінгем–Київ» на головній сцені Національної оперети України. Його програма стане для українських слухачів путівником британської музичної культури. У концерті звучатимуть найпопулярніші твори різних епох: народні мелодії і їхні сучасні інтерпретації, хорові твори та інструментальні композиції, фрагменти семіопер часів бароко, музика з оперет і опер ХІХ й ХХ століть, твори Айвора Герни, Х’юберта Перрі, Генрі Перселла, Едварда Елгара, Георга Фрідріха Генделя.

Під час підготовки до концерту ментор із Британії, професор Королівської музичної академії, хоровий диригент Норвічського собору (Norwich Cathedral), вокаліст Бірмінгемської опери Марк Вайльд проведе майстеркласи для українських солістів-вокалістів і хору. Він особисто виконає у концерті кілька творів, серед яких – улюблена британцями лірична Кашмірська пісня (Kashmiri Song).

Хор хлопчиків і юнаків КДМЛ імені Миколи Лисенка братиме участь у волонтерських заходах проєкту, а спеціально для концерту хлопці готують шотландські народні пісні в обробках легендарного українського композитора Олександра Кошиця.

Проєкт, нагадаємо, присвячений пам’яті режисера, фундатора і художнього керівника Бірмінгемської опери Грема Віка (30.12.1953 – 17.07.2021), відомого в світі своїми новаторськими постановками. «Опера належить кожному», – стверджував митець і доводив це, залучаючи до участі у виставах тих, хто просто любить оперу, яку він вважав демократичною і доступною для всіх.

Концерт відбудеться на головній сцені Національної оперети України, вхід – безкоштовний, за умови реєстрації.

Проєкт «Автентична британська музика. Бірмінгем–Київ» реалізується спільно з Бірмінгемською оперою за підтримки УКФ і Британської Ради в Україні.

За інформацією пресрелізу