Концерт «Щедрик: магія Різдва» відбудеться в Києві

324

18 грудня о 18 годині у Києві на Михайлівській площі зі святкового концерту та 3D мапінгу розпочнеться проведення культурно-мистецької кампанії «Щедрик: магія Різдва/Shchedryk: celebrating Christmas magic»

Подію організовано Міністерством культури та інформаційної політики України разом із Державним агентством України з питань мистецтв і мистецької освіти та Міністерством закордонних справ України.

Відкривати концерт мають: Олександр Ткаченко – Міністр культури та інформаційної політики України; Галина Григоренко – голова Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти; Дмитро Кулеба – Міністр закордонних справ України; Віталій Бігдай – керівник програми сприяння експорту Western NIS Enterprise Fund; Майкл Клозен – аташе з питань культури Посольства США в Україні.

«Щедрик – набагато більше, ніж просто мелодія. Це живий приклад того, як культура може об’єднувати людей з усього світу і стати поштовхом для створення нових культурних продуктів», – зазначає Олександр Ткаченко.

Під час концерту прозвучить як улюблена мелодія «Щедрик», так і різні інші українські різдвяні колядки й пісні у виконанні відомих українських співаків, знаних хорів та оркестрів. Злата Огнєвіч, KRUTЬ, Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України, Національна заслужена академічна капела України «ДУМКА», Джазовий вокальний чоловічий секстет «MANSOUND» – і це ще далеко не весь список виконавців і колективів, які виступатимуть на сцені.

«Через твори мистецтва ми визначаємо себе та свою ідентичність. Тому вкрай важливо нам, українцям, зберігати традицію живого виконання “Щедрика” і єднати навколо неї інших. Адже музична емоція та святковий настрій – це наративні речі для кожного з нас, які не потребують перекладу», – коментує Галина Григоренко.

Ознайомитись з усіма подіями вечора можна за посиланням: https://www.facebook.com/events/889020748470192

Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Авторка наративу проєкту – Тіна Пересунько, засновниця ГО «Інститут Леонтовича». Айдентика проєкту – Максим Шаповал, студент інституту Projector, курс Identity. Photinus studio – автори мультимедійної інсталяції ы відеомапінгу (режисер – Олексій Сай). Партнер – Kyiv Academy of Media Arts, курс New Media. Технічний партнер мультимедійної інсталяції – компанія Epson.

Пресслужба Державного агентства України з питань мистецтв і мистецької освіти