Концерт «Сузір’я Євгенії Мірошниченко»

38

24 жовтня у Національній опері України відбудеться закриття Міжнародного вокального фестивалю до 90-річчя Примадонни

У гала-концерті візьмуть участь Сусанна Чахоян, Ольга Нагорна, Уляна Алексюк, Тетяна Ганіна, Тамара Ходакова, Олена Арбузова, Тетяна Бондар, Ілона Волощук, Дмитро Іванченко, Світлана Калініченко, Сергій Ковнір, Юрій Кругліков, Тетяна Пашкова, Сергій Пащук та інші. Співаки виступатимуть у супроводі Національного симфонічного оркестру України під орудою Віктора Плоскіни.

Міжнародний вокальний фестиваль до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко – колективна присвята української академічної вокальної спільноти найвідомішій українській оперній діві, співачці з унікальними природними даними, видатній викладачці.

«Не існувало питання, на яку оперу ти хочеш потрапити. Це був феномен, коли люди купували квиток на ім’я, на Мірошниченко. Історія театру передбачає образ – примадонна. Євгенія Семенівна була фактично останньою примадонною української опери. Після неї були голоси, були дуже приємні люди, були чарівні співачки. Але не було в них такого, я б сказав, співзвуччя. Не було такого артистичного високого польоту генія», – ділиться відомий український журналіст Олег Вергеліс.

Протягом 40 років Євгенія Мірошниченко була окрасою Національної опери України, створювала неперевершені вокально-сценічні образи, які увійшли до скарбниці українського і світового оперного й камерно-концертного виконавського мистецтва. За час викладацької діяльності Євгенія Мірошниченко виховала понад 90 співаків, які сьогодні активно концертують і виступають на провідних світових сценах. Саме завдяки їй багато талановитих артистів отримали путівку в життя.

Грандіозний гала-концерт завершить серію яскравих музичних подій, у яких взяло участь більше 35 учнів Євгенії Семенівни зі всього світу.

Фестиваль до 90-річчя від дня народження Євгенії Мірошниченко, що відбувається за підтримки Українського культурного фонду, тривав протягом кількох місяців у Києві, Дніпрі та Харкові – на малій батьківщині співачки. Такий масштабний форум, що гідно і максимально повно репрезентує українську вокальну школу Євгенії Мірошниченко на міжнародному рівні, проводився вперше.

«Євгенія Мірошниченко – грандіозна постать із великою харизмою, – говорить директорка фестивалю й координаторка проєкту Олена Несмашна. – Її ім’я має бути відомо кожному українцю не тільки в Україні, а й за її межами. Я вважаю, що Євгенія Семенівна недооцінена у нас, тому треба пропагувати не лише її вокальний талант і досягнення, а і видатний педагогічний».

До програми форуму ввійшли:

– 5 різних за жанрами, репертуаром і форматом концертів за участі видатних учнів Євгенії Мірошниченко – українських і зарубіжних виконавців, котрі активно пропагують нашу музичну культуру на сценах Відня, Бонна, Цюріха, Нью-Йорка та багатьох інших міст світу, народних і заслужених артистів України – солістів національних театрів, а також відомих співаків – колег Євгенії Семенівни, педагогів та учнів кафедр оперного й камерного співу Національної музичної академії України імені Петра Чайковського;

– презентації нотних видань: збірника вокальних вправ, які розкривають таємниці виконавської школи співачки та збірника камерно-вокальних творів з репертуару Євгенії Мірошниченко в оригінальній редакції для колоратурного сопрано;

– презентація подарункового фотоальбому;

– майстеркласи зі співу від учнів для молодих вокалістів.

Ініціаторками проведення фестивалю стали відомі українські культурні менеджерки Олена Несмашна та Вікторія Снєгур і багаторічна концертмейстерка класу Євгенії Семенівни – Фріна Зіскіна.

Офіційна сторінка у FB: https://bit.ly/2TA3G18

Офіційна сторінка Telegram: https://t.me/miroshnychenko_fest

За інформацією пресрелізу