Львів’ян запрошують на фінальний концерт проєкту «Заборонена музика»

78

У вівторок, 19 жовтня о 19 годині у Львівському органному залі звучатиме «Шкідлива музика» – третя концертна програма проєкту, який реалізується Громадською організацією Collegium спільно з Вюртемберзькою філармонією (Німеччина), Університетом Мальме (Швеція), Львівським органним залом та Галицьким музичним товариством за підтримки Українського культурного фонду

Цього вечора слухачі матимуть нагоду почути музику, яка була визнана недоречною через свою унікальність та походження або особистість її авторів. У виконанні Ukrainian Festival Orchestra під батутою Данієля Ганссона та Івана Остаповича прозвучать твори Бориса Лятошинського, Ернста Тоха, Франца Шрекера та Антона Веберна.

Довідка:

«Заборонена музика» – це спільний проєкт України, Німеччини та Швеції, який висвітлює роль митця у часи гноблення й насильства, в умовах тоталітарних режимів нацистської Німеччини та Радянського Союзу. Окрім концертних програм, він включає створення професійних записів, які будуть доступними у додатку та YouTube-каналі Ukrainian Live Classic, проведення науково-практичної конференції «Музика і політика», а також концептуальне тримовне видання про долі композиторів.

Кожен із митців, представлених у концепті «Шкідлива музика», має свою трагічну історію, та попри це, долаючи перешкоди, їхня музика звучатиме, щоб відродити естетичну цінність.

Творчість представника нової віденської школи Антона фон Веберна після 1938 року була заборонена у Німеччині для виконання і публікації як «культурний більшовизм» і «дегенеративне мистецтво»\

Композитор Ернст Тох не зміг творити на батьківщині через єврейське коріння і з гіркотою називав себе «найзабутішим композитором у світі».

Із приходом нацистів до влади виступи одного з найталановитіших композиторів свого часу Франца Шрекера масово бойкотували, а сам митець зазнав переслідувань і звільнень із посад.

Другу симфонію Бориса Лятошинського на черговій хвилі боротьби з формалізмом заклеймили як «антинародну» та «формалістичну».

Потрапити на концерт «Шкідлива музика» можна безкоштовно, попередньо зареєструвавшись за посиланням. Зверніть увагу, що через посилення карантинних заходів кожен відвідувач повинен мати сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, чинний на момент проведення заходу.

Слідкувати за проєктом можна на офіційній сторінці Forbidden music та на комунікаційних каналах Львівського органного залу: Офіційний сайт, Instagram, Facebook.

За інформацією пресрелізу