Любов_Напит1

Кам’яний фонтан із величезним блакитним ананасом посеред сцени, електромобіль та поп-арт: 26 та 27 квітня солісти Одеської опери напуватимуть публіку солодкою музикою Ґаетано Доніцетті

На думку творців спектаклю, нова вистава має зацікавити навіть тих, чиєї ноги досі не було в оперному театрі. «Любовний напій» Доніцетті – це той твір, з якого варто розпочинати знайомство з оперою, – вважає головний режисер ОНАТОБ, режисер-постановник опери Оксана Тараненко – Там нікого не вбивають, ніхто не божеволіє, не доспівує арію із ножем у животі. Легка комедія із простим, зрозумілим сюжетом, смішними ситуаціями, чарівно красивою музикою налаштовує на позитив. Тому нехай новачки не переймаються тим, що можуть занудьгувати або здатися невігласами». Однак, і тим, хто знає шедевр Доніцетті напам’ять, солісти, хор та оркестр одеського оперного на чолі з диригентом-постановником Валерієм Регрутом гарантують якісні «сі-бемолі» у тенора, досконалу вокальну техніку та ретельно опрацьовану музичну складову, яка є сама по собі досить складною. Творці вистави обіцяють також цікаві балетні сцени, придумані хореографом Павлом Івлюшкіним.

Саме на цьому електромотоциклі шахрай Дулькамара роз’їжджатиме по сцені
Саме на цьому електромотоциклі шахрай Дулькамара роз’їжджатиме по сцені

Сором’язливий хлопець Неморіно кохає розумну і гостру на язик дівчину Адіну, не може зізнатися у своїх почуттях, купує на розпродажі у заїжджого шарлатана Дулькамари чудодійний еліксир (насправді – звичайнісіньке вино), який повинен обов’язково вирішити усі його проблеми, – фабула, повторювана із варіаціями і вічна як саме життя. Тому постановники спектаклю вирішили не затримувати дію у певному історичному часі. «Уявіть, що у побут тихого літнього містечка вриваються сучасні мас-медіа, гаджети, соцмережі»,– фантазує Оксана Тараненко. А художник Людмила Нагорна ставить у центрі сцени фонтан у вигляді величезного екзотичного «хрукта» – ананаса, до того ж блакитного: «Блакитне неонове сяйво, штучне світло екранів, моніторів, яке відбивається на обличчях сучасних людей – це те, без чого більшість не уявляє свого існування». Бути в тренді, споживати те, що модно, пити солодку газовану воду із штучним смаком замість чистої води, під час побачення «зависати» у телефоні замість того, щоб цілуватися і говорити одне одному компліменти, – ось що актуально. Неморіно знає, що у фонтані, який вийшов із ладу, є чиста вода, і хоче його полагодити. Як йому це вдасться – побачимо зовсім скоро. До слова, саме Одеса стала свого часу одним із перших міст за межами Італії, де «Любовний напій» був уперше показаний після міланської прем’єри 1832 року.

Юлія Пальцевич