10grinyuk-1

Жанр романтичного фортепіанного концерту в еволюційній перспективі від Шопена до Рахманінова презентуватимуть 25 березня столичній публіці Олексій Гринюк та симфонічний оркестр Національної музичної академії України під керівництвом Ігоря Палкіна. Якщо професійних музикантів зазначена імпреза має вразити масштабністю художніх завдань, то дилетанта – присутністю на сцені соліста, котрий озвучує в один вечір три (!) фортепіанні концерти.
Фортепіанні речиталі Олексія Гринюка завжди викликають підвищений інтерес. Вихованець київської піаністичної школи (учень Наталії Гриднєвої і Валерія Козлова), випускник Королівської академії музики у Лондоні, музикант, котрий ось уже більше двадцяти років перебуває у статусі «вільного художника», заворожує слухача не просто блискучою фортепіанною технікою – сьогодні цим уже нікого не здивуєш, – а глибиною і переконливістю виконавських інтерпретацій, уміннями мислити і переживати за роялем. Сфера його виконавських інтересів – класико-романтична традиція. Він залюбки грає твори композиторів-піаністів: Бетховена, Моцарта, Шрпена, Шумана, Лисенка, Рахманінова, Прокоф’єва. «Приваблює розуміння того, що саме від піаніста залежить те, наскільки якісно вони прозвучать», – так визначає свою позицію Олексій.
Grynyul-2Індивідуалізм виконавського вислову вимагають і заявлені у програмі анонсованої імпрези твори. Юнацьким поетично-витонченим фортепіанному концерту №2 фа мінор Фридерика Шопена і єдиному у творчості Олександра Скрябіна Концерту для фортепіано з оркестром фа дієз мінор з їх домінуючим сольним началом буде протиставлено масштабний філософський за своїм змістом Третій фортепіанний концерт Сергія Рахманінова.
Вочевидь, на нас чекає подія, про яку довго говоритимуть у столичних музичних колах. Тож, не пропустіть.
Місце проведення – Великий зал Національної музичної академії України імені Петра Чайковського. Початок о 19:00.

Валентина Кулик