Маттіас Ґьорне виступить із Kyiv Symphony Orchestra у Національній опері

118

4 березня о 19 годині вперше у Києві виступить світова оперна зірка Маттіас Ґьорне (Німеччина, бас-баритон)

Одна з головних подій українського музичного сезону відбудеться спільно з Kyiv Symphony Orchestra (головний диригент – Луїджі Ґаджеро). У програмі прозвучать вибрані фрагменти з творів Ріхарда Вагнера: опери «Летючий Голландець», музичних драм «Трістан та Ізольда» й «Валькірія». Концерт організований Kyiv Symphony Orchestra в копродукції з Національною оперою України, продюсерка – Анна Ставиченко. Проєкт здійснюється за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Маттіас Ґьорне належить до ряду найвидатніших музикантів сучасності та є знаним виконавцем німецького й австрійського оперного і камерного репертуару. Для свого першого київського концерту Маттіас Ґьорне обрав програму з творів композитора, чия творчість посідає особливе місце у культурі Німеччини, й зокрема у власних творчих пріоритетах, а саме – Ріхарда Вагнера.

На одній сцені з Маттіасом Ґьорне виступатиме Kyiv Symphony Orchestra. Колектив, що запросив міжнародну знаменитість до Києва, на чолі з Ігором Шавруком (художній керівник і головний диригент Камерного оркестру Одеської філармонії, диригент Одеського національного академічного театру опери та балету) виконуватиме фрагменти Вагнерових творів. Саме Kyiv Symphony Orchestra у 2021 році вперше в історії незалежної України представив концертну версію «Трістана та Ізольди» в партнерстві з Національною оперою, а також взяв участь у постановці цього твору на престижному німецькому фестивалі Musikfestspiele Königswinkel за участі всесвітньо відомих вагнерівських виконавців.

4 березня київська публіка й гості міста матимуть унікальну можливість почути не лише голос знаного вагнерівського співака Маттіаса Ґьорне, а й ту музику, з якою Kyiv Symphony Orchestra зовсім нещодавно підкорював німецьких і міжнародних поціновувачів творчості Вагнера.

«Трістан та Ізольда» має славу однієї з найскладніших для виконання партитур в історії опери. Тривалий час співаки навіть боялися цієї музичної драми, а нині долучитися до її виконання є ознакою високої майстерності й професійної зрілості виконавців. Цей твір відомий і своєю радикальною драматургічною новизною.

У концерті з Маттіасом Ґьорне слухачі зможуть почути також фрагменти з «Летючого Голландця», з якого починалися творчі пошуки найсміливішого оперного реформатора Ріхарда Вагнера на шляху до трансформації опери у «єдиний твір мистецтва» («Gesamtkunstwerk»). Насамкінець прозвучать епізоди з «Валькірії», другої опери тетралогії Вагнера «Перстень нібелунга», в тому числі й хіт, відомий усім без винятку, – «Політ валькірій».

Маттіас Ґьорне навчався у музичних легенд ХХ століття Елізабет Шварцкопф і Дітріха Фішера-Діскау. Дебютувавши на Зальцбурзькому фестивалі у 1997 році з партією Папагено («Чарівна флейта» Моцарта), сьогодні Ґьорне співає на найкращих сценах світу: Королівський оперний театр у Лондоні, Віденська державна опера, Метрополітен-опера, Паризька національна опера, Баварська державна опера тощо. У його репертуарі – головні партії опер «Воццек» Альбана Берга, «Замок Герцога Синя Борода» Бели Бартока, «Художник Матісc» Пауля Гіндеміта, «Лір» Аріберта Раймана.

Маттіас Ґьорне так само є одним із провідних виконавців партій з вагнерівських творів «Летючий Голландець», «Тангойзер», «Трістан та Ізольда», «Парсифаль». Чотири рази номінований на «Ґреммі», співак має нагороди BBC Music Magazine Vocal Award 2017, ICMA Аward, ECHO Klassik 2017 у категорії «співак року». З 2001-го – почесний член Королівської академії музики у Лондоні.

За інформацією пресрелізу

Фото Ельзи ЖЕРЕБЧУК, Аліни ГАРМАШ, Caroline De Bon