chern-den-teatru-2023_gol

Неймовірно захоплюючу подорож разом із героями вистав минулих років запропонували глядачам, що прийшли на святковий концерт «Монологи… Діалоги…» з нагоди Міжнародного дня театру 27 березня, артисти Чернігівського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка

Перед початком концертної програми до присутніх звернулися директор, заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко і художній керівник, заслужений артист України Андрій Бакіров, які привітали працівників театру та його шанувальників із Міжнародним днем театру, подякували за прихильність і відданість театральному мистецтву. Звертаючись зі словами вдячності до захисників України, завдяки мужності яких маємо можливість працювати задля зміцнення духовності українського народу, нагадали про наших колег – режисера Дениса Федєшова і артиста Сергія Лефора, які зі зброєю в руках боронять рідну землю. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, котрі віддали життя в боях із лютим ворогом.

Протягом майже двох годин, що промайнули непомітно, заінтриговані глядачі подорожували від однієї вистави до іншої, пригадуючи або відкриваючи для себе вперше фрагменти спектаклів, котрі кілька років не йшли на сцені, але «вже стали сторінками історії театру», як проголосив конферансьє концерту Станіслав Аракільян.

Першою сторінкою подорожі став монолог із вистави «Скапен» зі зверненням до глядачів: «Чи бували ви коли-небудь в театрі, коли там нікого немає?.. Коли куліси опущені… Коли розправляє зморшки стоптана ногами акторів сцена… Коли відпочивають після вчорашньої вистави декорації і машинерія… і німотствує чорна безодня глядацької зали… Коли музика тиші і спокою звучить у храмі мистецтва…»

А далі за сценою весілля і монологу Фігаро (Євген Бондар) прозвучав комедійний діалог Уляни і Стецька (Юлія Казакова і Микола Лемешко) зі «Сватання на Гончарівці».

Зворушливі спогади подружжя Гіббсів (народний артист України Валентин Судак і заслужена артистка України Наталія Максименко) з вистави «Наше містечко» змінилися гротескною сценкою за участю Чорта (Сергій Пунтус), Селянина (Євген Бондар) і його дружини Мелашки (Микола Лемешко) з «Комедії про… сенс існування».

Після ліричної замальовки танцюючих русалок із «Майської ночі» та дуету Панночки (Ольга Коновал) і Левка (Владислав Лешенко) вразила трагікомічними контрастами сцена з вистави «Танго» (Валентин Судак, заслужені артисти України Оксана Гребенюк, Едуард Брагіда й Олександр Куковєров, артисти Сергій Пунтус і Наталія Рибенок).

Услід за трагічною загибеллю героїні драми «Наймичка» Харитини (Анна Колеснікова) болюче проникливим було виконання Владиславом Лещенком пісні «Озвіться», яке супроводжувалося показом на екрані фотопортретів працівників театру минулих років, які вже пішли з життя.

У тонкий світ ледь вловимої ніжності й любові занурила глядачів сцена з вистави «Каліка з острова Інішмаан», де Малій Боббі (Едуард Брагіда) приносить листа від каліки Баллі (Сергій Пунтус) його тітонькам Айрін і Кейт (Оксана Гребенюк і Наталія Максименко).

Дружними оплесками глядачів супроводжувалися екстравагантні витівки Труффальдіно (Євген Бондар) із комедії положень «Слуга двох панів» і спроби розплутати сімейний багатокутник, що утворили герої вистави «Кумир душі моєї» (Валентин Судак, Антоніна Баглій, Едуард Брагіда і Наталія Максименко, Петро Великий, Наталія Рибенок, Сергій Пунтус).

На наступній сторінці цієї захопливої подорожі на глядачів чекала яскрава картинка новорічних щедрівок із фантазійного спектаклю «Відьма» у виконанні артистів балету і драми театру. А заплутані стосунки між героями «Комедії помилок» (Євген Бондар, Світлана Бойко, Ірина Лозовська, Сергій Пунтус) створили веселий настрій глядацької аудиторії.

Яскравим фрагментом міні-концерту в театралізованій програмі стали вокальні виступи героїв вистави «МарЛені» (Оксана Гребенюк, Станіслав Аракільян і Світлана Бойко) та виконання Едуардом Брагідою пісні «Театр – шлях мій» у супроводі оркестру під орудою заслуженого артиста України Олексія Рощака.

Могутнім завершальним акордом цього святкового дійства слугувала обрядова композиція «Зілля» й виконання всіма учасниками концерту «Молитви за Україну» з опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського (соліст – Альберт Лукашов).

Наприкінці концерту глядацька аудиторія стоячи дякувала артистам бурхливими аплодисментами і квітами за вибуховий калейдоскоп вражень, отриманих від дивовижної подорожі у світ театру.

Раїса МІНЕНКО

Фото Віктора КОШМАЛА