kharkiv-music-fest-2022

Із 26 березня до 17 квітня KharkivMusicFest уп’яте даруватиме харків’янам і гостям міста надзвичайне свято музики. Концерти за участі маестро зі світовими іменами, які раніше не виступали в Україні, безпрецедентні музичні проєкти альтернативної програми, освітні лекції і майстер-класи, Всеукраїнський конкурс молодих композиторів – усе це вигідно вирізняє фестиваль серед інших подібних заходів. Організатором Міжнародного музикального фестивалю KharkivMusicFest є Фонд громади Харкова «Толока»

26 березня вперше в Україні дасть сольний концерт всесвітньо відомий піаніст із Франції Люка Дебарг – переможець і володар спеціального призу XV Міжнародного конкурсу імені Петра Чайковського. Дебарг, творчий шлях якого не є простим, відомий стрімким виходом на велику сцену і бурхливим розвитком музичної кар`єри. Сьогодні він виступає у найпрестижніших залах, співпрацює з відомими оркестрами й диригентами. Йому притаманна дуже особистісна інтерпретація виконуваних творів, емоційна спонтанність, імпровізаційна енергія, що завжди викликає бурхливий відгук публіки.

29 березня відбудеться концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest, солісти – Люка Дебарг (фортепіано, Франція), Олександр Кастро-Бальбі (віолончель, Франція), Давид Кастро-Бальбі (скрипка, Франція); диригент – Віталій Алексейонок (Німеччина), головний диригент оркестру Мюнхенського університету, артистичний директор KharkivMusicFest.

Брати Давид і Олександр Кастро-Бальбі належать до відомої музичної династії. Давид – переможець конкурсу Young Artist у Колорадо (США) та Міжнародного конкурсу юних скрипалів імені Луї Шпора у Веймарі (Німеччина). Олександр – володар ІІ премії конкурсу Франца Шуберта в Австрії, І премії конкурсу Lødz у Польщі, ІІ премії конкурсу Villa de Llanes в Іспанії і багатьох інших нагород. Давид Кастро-Бальбі наразі є запрошеним артистом Веймарської державної капели. Грає на скрипці 1690 року Джованні Баттісти Гваданіні, яка раніше належала маестро Луї Шпору. Олександр – соліст оркестру Веймарського оперного театру. Грає на віолончелі італійського майстра кінця XVIII століття.

Українська частина програми фестивалю представлена концертом «Метаморфози» Національного камерного ансамблю «Київські солісти», який відбудеться 9 квітня під орудою німецького диригента Валентина Єгеля.

Високий професіоналізм артистів колективу в поєднанні з притаманним сучасній українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку в таких відомих залах, як Люксембурзький палац і зал ЮНЕСКО в Парижі, Коміше-опер у Берліні, Велика національна філармонія у Варшаві, Maison Flagey у Брюсселі, Радіо Культурхауз у Відні, «Еспланада» в Сингапурі.

Валентин Єгель – головний диригент Хорватського національного театру й Симфонічного оркестру міста Рієка. У 2019 році він став переможцем Міжнародного конкурсу молодих диригентів імені Ловро фон Матачича у Загребі, конкурсу всіх музичних академій Німеччини й був внесений до списку «Маестро завтрашнього дня» Німецького форуму диригентів. Навчався у диригентів Теодора Курентзіса, Артура Фагена та Петера Гюльке. Диригував Лейпцизьким оркестром радіо й телебачення, Філармонійним оркестром ВВС у Манчестері, Державним філармонійним оркестром Нюрнберга, Белградським філармонійним оркестром та Оркестром радіо і телебачення Загреба. Серед інших працював із такими солістами, як Бруно Делеплер, Фабріс Міллішер та Райнхольд Фрідріх.

11 квітня на всіх поціновувачів камерної музики очікує концерт квартету у складі: лауреатка численних міжнародних конкурсів скрипалів, викладачка Королівській консерваторії в Антверпені Аліса Маргуліс (Бельгія), артист гурту перших скрипок у Дюссельдорфському симфонічному оркестрі Андрій Мурза (Німеччина), Крістіан Атанасіу (альт, Німеччина), солістка оркестру Королівського театру у Мадриді Наталія Маргуліс (віолончель, Іспанія).

17 квітня харків’яни матимуть змогу насолодитись бароковою музикою у її історично коректному виконанні. Подарує таку можливість Quartetto Lichnowsky (Італія) із солістом Нільсом Вандерером (Німеччина).

Квартет Ліхновського (Quartetto Lichnowsky) створений у 2018 році та названий на честь австрійського принца Карла Алоїза Ліхновського – музиканта, композитора й мецената, друга Моцарта та Бетховена. Своєю творчістю музиканти прагнуть відроджувати інтерес до музики бароко. Квартет співпрацює із національними та міжнародними ансамблями і фестивалями у стилі бароко, такими як Freiburger Barockorchester (Фрайбург), Art-Offertorium (Київ), The Da Camera Society (Лос-Анджелес), Х’юстонський фестиваль старовинної музики та іншими.

Соліст концерту – німецький оперний співак Нільс Вандерер, молода зірка, один із провідних контратенорів сучасності, переможець Міжнародного конкурсу Asia Singing Competition, володар І премії і призу глядацьких симпатій вокального конкурсу Händelwettbewerbs у Карлсруе, лауреат премії Young Artist Awards лондонського Barbican Center. Він регулярно виступає як соліст із такими оркестрами, як La follia (Аугсбург), Lautencompagney (Берлін), Baroque Orchestra (Карлсруе), Staatskapelle (Веймар), співпрацює із Паризькою філармонією, Teatro Massimo в Палермо, лондонськими Wig. У даний час талановитий оперний співак пробує себе як постановник і хореограф. Яскравий образ і деяка ексцентричність додають інтересу до його особистості й творчості.

«Програма фестивалю 2022 року – це наш перший крок до реалізації нової концепції фестивалю в принципі. Ми хочемо поєднувати традицію та інновацію, щось уже відоме з тим, із чим варто познайомитися, українське та закордоне. У нашій програмі – високоякісні заходи з відомими музикантами з України та Західної Європи, – розповідає Віталій Алексейонок, артдиректор KharkivMusicFest. – Фестиваль представить різні склади артистів – від сольного фортепіанного концерту до виступу оркестру з солістами, будуть цікаві й нестандартні заходи альтернативної програми. Ну і, звичайно, у нас залишаються супутні заходи, лекції та освітні проєкти для дітей і дорослих».

«Сьогодні Харків, як, утім, і Україна, потребує правильного позиціювання на міжнародній арені. Тому місту потрібен KharkivMusicFest як засіб цього позиціювання у культурному світовому просторі, – коментує Сергій Політучий, президент фестивалю KharkivMusicFest. – Фестиваль KharkivMusicFest має стати візитівкою міста. Музиканти, які приїжджатимуть до Харкова на фестиваль уперше, бачитимуть, що тут шанують культурну спадщину, поділяють загальносвітові цінності й так само, як у Зальцбурзі чи Відні, люблять класичну музику. І це бачення вони понесуть далі».

Зазначимо, що KharkivMusicFest – це не лише концерти за участі зірок класичної музики світового рівня, а й масштабна програма позаконцертних проєктів і заходів. Музичний лекторій для справжніх меломанів, конкурс молодих композиторів і виступ дитячого симфонічного оркестру, інтерактивні концерти для дітей, розфарбовані піаніно в різних куточках міста у вільному доступі для всіх охочих, – кожен знайде для себе щось цікаве протягом кількох весняних тижнів KharkivMusicFest.

За інформацією пресрелізу