У Києві презентують CD-антологію хорових творів Бориса Лятошинського

584

28 жовтня у Лютеранській церкві в Києві відбудеться хоровий концерт-презентація CD-антології хорових творів Бориса Лятошинського «Під осінніми зорями»

Це перша за часів незалежності України збірка хорового спадку фундатора української авангардної музики, композитора, педагога Бориса Лятошинського. Антологію створено за ідеєю диригента Олексія Шамрицького, який отримав грант Президента України молодим діячам культури для реалізації цього проекту.

У період радянської влади талановитого митця Бориса Лятошинського називали «найхарактернішим представником буржуазно-індивідуалістичного урбанізму», «безпринципним формалістом» і «буржуазним пацифістом»!

Хор «Софія» (м. Київ) розкриває нове бачення постаті композитора та його творчості з погляду молодих артистів, майже ровесників нашої держави.

Акапельні хори Борис Лятошинський створював, будучи зрілим майстром – упродовж 1949–1952 та 1960–1966 років на вірші поетів-класиків (Тараса Шевченка, Олександра Пушкіна, Максима Рильського, Афанасія Фета, Федора Тютчева, інших). Загалом митець написав 9 хорових циклів: сім із них на тексти певних поетів і лише два – означені особливим задумом, утілення якого потребувало поєднання віршів різних авторів.

Уже в перших хорових опусах композитора відчувається не тільки опора на хорові традиції, а й індивідуальні творчі риси. Навіть ранні пейзажні мініатюри мають витончену колористику та психологічну ретуш.

Запис 29-ти творів для хору а капела у виконанні камерного хору «Софія» є цінним. У ньому поєднуються хоровий мейнстрім і сучасний підхід до виконання музики. Його можна використовувати з навчальною метою у спеціалізованих закладах – музичних школах, училищах, академіях. Адже проблема недостатньої кількості записів творів української академічної музики в хорошій якості на сучасному носії нині є актуальною.
Київський камерний хор «Софія» – відомий молодий професійний колектив, який цьогоріч святкує 10-ліття від дня заснування. Це виконавці з професійною освітою, котрі здатні подолати перешкоди й трампліни з нотних ключів, штилів і партитур.

Музиканти успішно представляють Україну на закордонних форумах як лауреати перших премій і Гран-прі численних міжнародних конкурсів у Польщі, Німеччині, Італії, Угорщині, що входять до ТОП-10 найвідоміших хорових змагань світу.

Отже, Лютеранська церква св. Катерини (вул. Лютеранська, 22). 28 жовтня, 18. 00.

Вхід вільний!

Прес-секретар проекту Галина Дуб: тел. 093 926 96 23, galynaest@gmail.com

За матеріалами прес-релізу