konferencia

Цієї осені у рамках ювілейного ХХХ Міжнародного фестивалю сучасної академічної музики «Київ Музик Фест», який традиційно проходить у столиці на межі вересня–жовтня, відбудеться Всеукраїнська конференція з теоретичних предметів серед учнів мистецьких шкіл «Мистецтво без меж: шлях до науки». Її засновники – Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів і Дитяча музична школа № 39 м. Києва.

Тренінг, семінар, воркшоп, конференція – ще недавно ці явища входили до винятково дорослих заходів соціальної взаємодії. Проте сучасна інноваційна педагогіка кидає виклики традиційним формам дитячої комунікації. І ось, як альтернатива звичним у мистецькій сфері теоретичним конкурсам та олімпіадам постає учнівська конференція.

Наголосимо одразу, для Києва конференція відносно нове явище. Тут кияни переймають досвід педагогів із Донецька: до початку гібридної війни на Сході нашої держави тамтешні викладачі-теоретика кілька років проводили подібний захід.

У столиці конференція стартувала два роки тому у статусі спочатку шкільного заходу, а вже весною цього року, завдяки зусиллям Олени Садівничої – завідувачки теоретичного відділу ДМШ № 39, пройшла як міська відкрита конференція. Тоді у ній взяли участь 48 учнів із 20 мистецьких шкіл Києва. Навчальні і комунікативні перспективи, які явила конференція, захід, де усі функції – доповідача, ведучого, опонента – покладені на дітей, вразили усіх: самих учасників, їхніх викладачів, організаторів. Отож…

На часі – конференція всеукраїнська. Вона триватиме з 27 вересня до 5 жовтня. Захід проводитиметься за тематичними розділами по секціях. Тематичні розділи охоплюють широку наукову проблематику: українська музика у світовому контексті, класична музика, сучасний музичний простір, музичні інструменти, ансамблі та оркестри, музика та суміжні види мистецтв, фольклор, музична культура світу, складові музичної мови.

Як справжня наукова конференція цей захід має вимоги до регламенту, оформлення і виголошення доповіді, її обговорення. З усіма цими умовами можна ознайомитися за посиланням https://dk.kyivcity.gov.ua/news/3239.html. І не лише ознайомитися, а й запропонувати своїм вихованцям взяти участь. Адже в сучасному світі шлях до науки починається вже зі школи.

Валентина Кулик

На фото: Міська відкрита конференція «Мистецтво без меж: шлях до науки», 12 квітня 2019 р.