zhuravlyk

Упродовж трьох днів – з 25 до 27 січня учасників народної дитячо-юнацької хорової капели «Журавлик» Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи та міського Будинку культури під керівництвом заслуженого працівника культури Івана Нетечі гостинно приймали у старовинному місті Острозі Рівненської області

Метою поїздки колективу була участь у XIV Всеукраїнському конкурсі-фестивалі пісенно-музичного мистецтва «Різдвяні піснеспіви», цьогоріч приуроченого до 100-річчя Дня Соборності України. Цей фестиваль уже 14 років поспіль організовується науково-дослідницькою лабораторією християнської етики, психології і педагогіки Національного університету «Острозька академія» і проходить у ставропігійному студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького Православної Церкви України.

У рамках цієї події був встановлений новий рекорд України під назвою «Найширше представлення християнських релігійних конфесій України та світських творчих колективів у прославленні Новонародженого Ісуса Христа». До цього долучилося 840 осіб – учасники 70 колективів, серед яких були і наші «журавлята».

У конкурсній програмі хор виконав три колядки, а також зробив музичний подарунок учасникам і гостям фестивалю, заспівавши ще п’ять творів, які стали яскравим завершенням музичного дійства. Після виступу учасниці хорової капели отримали ілюстровані «Щоденну Біблію» у перекладі професора університету Рафаїла Турконяка та «Біблію для тебе». Прекрасним подарунком творчому колективу був вірш «Пісений злет “Журавлика”» у виконанні автора, місцевого поета Олеся Унгіра.

Організатори й артистична комісія в особі її голови Василя Жуковського, доктора педагогічних наук, професора, натхненника та організатора фестивалю, а також настоятеля храму, в якому відбувалось дійство, відзначили виступ капели найвищою нагородою конкурсу-фестивалю – Гран-прі та грошовою премією.

Наступного дня, у неділю, після літургії відбувся концерт «Журавлика», на якому прозвучали колядки та українські патріотичні пісні. На двох Різдвяних концертах хористка-ведуча Катерина Ляміна емоційно, артистично вітала всіх організаторів та учасників конкурсу-фестивалю.

Натхненні й окрилені успіхом «журавлята» повернулися додому і готові підкорювати нові творчі вершини.

22 листопада 2019 року у Кам’янець-Подільському міському будинку культури пройде Всеукраїнське свято хорової музики з нагоди 40-річчя «Журавлика» та 50-річчя педагогічної і мистецької діяльності Івана Нетечі.

Ольга ГРЕНІВЕЦЬКА