mozart-requiem-lviv

10 лютого о 19:00 у Львівському органному залі звучатиме легендарний «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта

Найвідомішу месу в світі виконає Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії, Львівський муніципальний хор «Гомін» і солісти під орудою дириґента зі Швеції Денієла Ханссона

«Реквієм» – останній твір великого композитора, не завершений автором та оповитий легендами. У музиці Моцарт наповнив текст заупокійної меси емоціями, які вражають і сьогодні. «Реквієм» бореться з таємницею смерті: створений людиною на краю свідомості, він ніби відкриває перед слухачами подорож від непевності до надії.

Цей твір має особливе значення для Львова. У 1826 році у львівському греко-католицькому кафедральному соборі святого Юра відбувся концерт, на якому син Вольфганга Амадея Франц Ксавер Моцарт виконав знаменитий батьків «Реквієм».

У лютому 2024-го у Львівському органному залі «Реквієм» Моцарта звучатиме в памʼять про всіх, хто загинув на російсько-українській війні. Один із колективів-виконавців – Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії знайшов прихисток у Львові від початку повномасштабного вторгнення.

За дириґентським пультом цього вечора публіка побачить шведського маестро Денієла Ханссона, великого друга України, який уже багато років співпрацює із Львівським органним залом. Це вже не перший його візит в Україну в період повномасштабного вторгнення.

Денієл Ханссон – музичний директор Університету Мальме (Швеція) і художній керівник оркестру, хору та ансамблю SYD цього навчального закладу. Викладач і запрошений професор із дириґування Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка. Серед колективів, із якими він працював, – Філармонія Монте-Карло, Опера Манаус, Український фестивальний оркестр, Симфонічний оркестр Мальме та Хор Шведського радіо.

«Я дуже радий можливості повернутися до Львова в ці важкі часи і продемонструвати нашу вірність Україні. Частинка мого серця – назавжди у Львові. Для мене ви є героями, – говорив Денієл Ханссон в інтервʼю у січні 2023 року. – Усе, що ви робите, – натхнення для решти світу. І найменше, що я можу зробити, це прийти і зіграти концерт. Для мене честь приїхати до Львова і стати частиною вашої роботи».

Варто додати, що концерт 10 лютого у Львівському органному залі записуватиме Суспільне радіо для Європейської мовної спілки – асоціації телерадіомовників, яка організовує міжнародний пісенний конкурс «Євробачення».

Концертний зал працює відповідно до безпекових рекомендацій Львівської міської ради.

За інформацією пресрелізу